top of page

Lek OTC

 

Febrisan® to lek złożony z trzech aktywnych składników. Odpowiednia kombinacja paracetamolu, fenylefryny oraz witaminy C skutecznie zwalcza wszystkie objawy przeziębienia i grypy.

  • Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo
  • Fenylefryna obkurcza błonę śluzową nosa i zatok, ułatwiając oddychanie
  • Witamina C uszczelnia naczynia krwionośne i wzmacnia odporność

Zalety Febrisanu®:

  • Nie powoduje senności, otępienia i braku koncentracji, możemy pracować i jeździć samochodem.
  • Jest idealny do stosowania również w ciągu dnia, rozgrzewa ale nie działa napotnie. Nie zawiera kwasu acetylosalicylowego.

Febrisan

15,99 złCena

Skład 1 saszetki:

  • Paracetamol 750 mg,
  • Chlorowodorek fenylefryny 10 mg
  • Witamina C 60 mg

Dawkowanie :

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 1 saszetka co 4-6 godzin. Na dobę nie stosować więcej niż 4 saszetki.

Ostrzeżenie:

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, nadciśnienie tętnicze, tętniaki, nadczynność tarczycy, choroby serca, ciężka niewydolność nerek, niewydolność wątroby, cukrzyca, wrodzony niedobór enzymu dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, leczenie inhibitorami MAO oraz okres do 2 tygodni po ich odstawieniu, β-adrenolitykami, trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi, jaskra z wąskim kątem przesączania, ciąża i okres karmienia piersią, fenyloketonuria, choroba alkoholowa, dzieci w wieku poniżej 12 lat.

bottom of page