top of page

Lek OTC

 

Połączenie dwóch substancji czynnych: ibuprofenu o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym oraz fenylefryny udrożniającej nos sprawia, że Ibuprom Zatoki Tabs to idealny, specjalistyczny lek na ból i niedrożnosć zatok.

Ibuprofen: szybko usuwa ból, działa przeciwzapalnie

Fenylefryna: udrożnia nos, usuwa uczucie ucisku

Ibuprom Zatoki Tabs

13,99 złCena

Skład 1 tabletki:

  • ibuprofen 200 mg
  • fenylefryna 6,1 mg

Dawkowanie :

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 2 tabletki 3 razy na dobę (co 8 godzin). Należy zachowaćco najmniej 4 godzinną przerwę pomiędzy dawkami. Nie należy stosować więcej niż 6 tabletek na dobę.

Ostrzeżenie:

Nie stosować leku Ibuprom Zatoki Tabs: jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, u osób, u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci astmy oskrzelowej, kataru, obrzęku naczynioruchowego lub pokrzywki, u pacjentów przyjmujących leki z grupy inhibitorów monoaminooksygenazy (tak zwane inhibitory MAO), stosowanych w leczeniu niedociśnienia tętniczego oraz depresji i w okresie do 14 dni od zaprzestania ich stosowania, jeśli u pacjenta występuje którykolwiek z poniższych stanów: czynna lub nawracająca choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy lub krwawienia z przewodu pokarmowego,przebyte w przeszłości, po zastosowaniu NLPZ, krwawienie z przewodu pokarmowego lub perforacja, krwawienie wewnątrzczaszkowe lub inne, ciężka niewydolność wątroby, nerek lub serca, choroba wieńcowa, nadciśnienie tętnicze, niewyjaśnione zaburzenia dotyczące krwi (hematologiczne), skaza krwotoczna, cukrzyca, guz chromochłonny nadnerczy, jaskra z zamkniętym kątem przesączania, nadczynność tarczycy, rozrost gruczołu krokowego,w ciąży i w okresie karmienia piersią, u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

bottom of page